PETR JEDINÁK

Petr Jedinák fotograf (*1963)
—————————–
Za těch 40 let, co fotím, je jen velmi málo toho, co jsem ještě nevyfotil. Dá se říci, že jsem fotil úplně všechno: nevěstince, porody svých dětí, české věznice a krematoria, bezpočet umělců a jiných osobností z veřejného života. V jeho hvězdných dobách jsem působil 17 let jako šéf fotografie časopisu Reflex.

Nazývají mne dekadentní, protože se nevyhýbám krajnostem a hledám krásu i tam, kam se ostatní stydí podívat. Učaroval mi svět tělesných modifikací a erotických fetišů, který dokumentuji skoro 10 let jako oficiální fotograf Hell.cz. Intimní emoce a tělo jsou jednotícím tématem mých posledních fotek: série orgasmické portréty, intimní fotografie žen a párů, a těla v provazech. Mým osobním fetišem se stala historická fotografie, kterou dělám původní technikou z roku 1851. Vzniká tak jediný originál, nezaměnitelný, bez možnosti retuše.

Možnosti digitální fotografie využívám plně pro komerční fotografie, ať už jde o zboží pro eshopy nebo přebaly na hudební alba. Vedle toho přednáším a věnuji se soukromé výuce.

Umění by se mělo pouštět vždycky o krok dál, na hranu komfortní zóny – a někdy ji překročit.

let fotím profesionálně

políček jsem vyfotil

dní jsem nevynechal fotku do svého fotografického deníku

Kontaktujte mne